Jak si správně připravit kávu pomocí French pressu?

French press je oblíbená metoda přípravy kávy, která se vyznačuje jednoduchostí a rychlostí. Pokud se chystáte na cestu nebo nemáte k dispozici kávovar, French press je ideální volbou.

Krok 1: Výběr správné kávy

Pro skvělou kávu je důležitý správný výběr zrn. Pokud si chcete užít plnou chuť a aroma kávy, zvolte kvalitní zrnkovou kávu.

Pokud si nejste jisti, jakou kávu zvolit, navštivte specializovanou kavárnu nebo se poraďte s odborníkem. Důležité je, aby káva byla čerstvá a měla správnou pražící úroveň.

Krok 2: Mletí kávy

Pro French press je důležité mletí kávy na hrubý stupeň. Pokud je káva přemletá, může dojít k přílišnému uvolňování hořkosti a kyselosti.

Pokud nemáte k dispozici mlýnek na kávu, můžete si kávu nechat namlít v kavárně nebo si zakoupit již mletou kávu s hrubým mletím.

Krok 3: Příprava French pressu

Než začnete připravovat kávu, je důležité French press připravit. Nalijte do něj horkou vodu a nechte ho předehřát.

Poté vodu vylejte a do French pressu vložte připravenou kávu. Množství kávy závisí na velikosti French pressu a počtu osob, pro které se káva připravuje.

Krok 4: Příprava kávy

Je čas připravit kávu. Do French pressu nalijte horkou vodu a počkejte 4-5 minut, než se káva dostatečně proleje.

Poté jemně promíchejte kávu lžičkou a opatrně stiskněte píst dolů. Tím oddělíte kávu od zbytků zrn a získáte skvělou chuť a aroma.

Krok 5: Podávání kávy

Posledním krokem je podání kávy. Nalijte si ji do šálku a přidejte mléko nebo cukr podle chuti.

Teď už jen zbývá si vychutnat skvělou kávu připravenou pomocí French pressu. Pokud si chcete užít ještě více kávových zážitků, navštivte aeromagazine.cz, kde najdete mnoho zajímavých článků o kávě a kávových specialitách.