Rubriky
CITY festival

5 Tipů, jak Vybrat nejlepší Teplou Deku


Jak vybrat nejlepší Teplou Deku

Všichni toužíme po pohodlném a teplém spánku v zimních nocích. V této situaci nám může pomoci teplá deka. Vybrat tu správnou je občas obtížné, protože je na trhu obrovský výběr dek, které mají různé materiály, funkce a ceny. Jak tedy vybrat tu nejlepší? Níže jsou uvedeny 5 tipů, které Vám pomohou při výběru teplé deky.

1. Zvažte složení deky

Když vybíráte deku, přemýšlejte o materiálu. Několik možností je bavlna, mikrovlákno, příze a vlna. Bavlna je oblíbená volba, protože je lehká, prodyšná, snadno se udržuje a je cenově dostupná. Mikrovlákno je velmi hebké a lehké, ale není tak prodyšné jako bavlna. Příze je velmi hebká, odolná a zahřívá, ale hůře se vypráví. Vlna je teplá, ale je hrubá a dražší.

2. Zvažte gramáž deky

Je důležité, abyste si vybrali správnou gramáž deky. Měří se v g/m2 a určuje, jak hmotná je deka. Obecně se doporučuje, aby deka pro jednu osobu měla gramáž mezi 250-300 g/m2. Je to dobrý začátek.

3. Vyberte si tvar deky

Existuje několik tvarů dek. Nejdůležitější je, aby deka byla dostatečně velká. Obecně se doporučuje, aby deka byla čtyřikrát delší než Vy sami. Existuje následujících 5 druhů dek:

  • Deka s pouzdrem
  • Klasická deka
  • Křížová deka
  • Deka na zip
  • Oversize deka

4. Zvažte typ výplně

Dalším důležitým faktorem je typ výplně deky. Vyberte si, jestli chcete deku s polyesterovou, přírodní nebo syntetickou výplní. Polyesterová výplň je levná, odolná a prodyšná, ale může být hůře prodyšná. Přírodní výplň je obvykle z kachního peří nebo z konopí a je velmi prodyšná. Syntetická výplň je cenově dostupná a odolná, ale není prodyšná.

5. Zvažte cenu

Cena je rozhodujícím faktorem pro výběr deky. Může se lišit od několika desítek až po stovky korun. Kvalitní a trvanlivá deka může být dražší, ale je to dobrá investice.

Konečně, když vybíráte teplou deku, je dobré zvážit kvalitu materiálu, gramáž, typ výplně, tvar deky a cenu. Pokud potřebujete pomoc při výběru, navštivte stránku BREGA, kde naleznete široký výběr dek od různých výrobců.